Vilniaus mokytojų namai
EN

Naujienos


Rugsėjo2023

XX TARPTAUTINIO DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS FESTIVALIO PROGRAMA

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ šiemet švenčia 20-tąjį gimtadienį! Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ rengiamas nuo 2003 m. Festivalis jau sukūrė savo legendą ir kasmet sutraukia didelį pulką autorinės dainos žanro gerbėjų. Jaukūs vakarai, prasmingi atlikėjų dainų tekstai, išradingos muzikinės kompozicijos pelno nuoširdžias klausytojų simpatijas. „Tai – aš“ – muzikinės bendruomenės jėga, scena jauniesiems dainų ir tekstų autoriams bei atlikėjams, koncertiniai ekipažai, keliaujantys po Lietuvos miestus ir miestelius, Lietuvos ir užsienio atlikėjų pasirodymai vaikams ir ne vaikams ir jaukūs autorinės kūrybos naktinėjimai iki paryčių. Jei visa tai apie Tave, sakyk „Tai – aš!“ Festivalio organizatorius Vilniaus mokytojų namai. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Festivalio rėmėjas Asseco Lietuva. Instituciniai partneriai: Belgijos Karalystės ambasada - Flandrijos atstovybė, Airijos ambasada, Kanados ambasada. Festivalio informacinis partneris LRT PLIUS.

Rugsėjo2023

Moterų bendrystės klubas „Ne Vienos“ grįžta naujam sezonui į Vilniaus mokytojų namus

Rugsėjo 28d. 18val. Vilniaus mokytojų namuose naująjį sezoną pradeda moterų bendrystės klubas „Ne vienos“. Kaip ir pernai gyvi susitikimai vyks paskutinį kiekvieno mėnesio ketvirtadienį. Šiuo metu klubas vieniją apie 5000 moterų visoje Lietuvoje. Nuo 2023 m. metų pavasario klubas „Ne Vienos“ yra LR Prezidento globojamo projekto „Lietuvos galia“ dalis ir šiuo metu dalyvauja „Teisingos Lietuvos“ kategorijos konkurse. Savo balsą už šią iniciatyvą galite atiduoti https://www.lietuvosgalia.lt/iniciatyva/moteru-bendrystes-klubas-nevienos/

Rugsėjo2023

Vilniaus mokytojų namuose sukurtas žaidimas „Vilnius – kietas riešutėlis“ toliau keliauja po sostinės bibliotekas. Rugsėjo mėnesį susitinkame Lazdynų bibliotekoje. Registruojame komandas!

Rugsėjo 30 d.15 val. Lazdynų bibliotekoje įvyks II-asis žaidimo ,,Vilnius – kietas riešutėlis“ turas. Sostinės jubiliejaus proga suskurtas kūrybinių žaidimų turnyras pavasarį pradėjo kelionę po Vilniaus bibliotekas. Nebūtina ieškoti pramogų ir šventės centre, smagūs užsiėmimai atkeliauja arčiau namų. Kviečiame šeimas ir draugų kompanijas burtis į komandas, žaisti savo rajono bibliotekos turnyre, o metų pabaigoje geriausios komandos susirungs finaliniame žaidime Vilniaus mokytojų namuose. Lazdynų turnyro komandų registracija čia: https://rb.gy/sayyk

Gegužės2023

Pirmasis keliaujančio kūrybinio žaidimo „Vilnius – kietas riešutėlis“ turas įvyko Žirmūnuose. Kita stotelė - Lazdynai!

Nuotaikingai praėjo pirmasis Mokytojų namuose sukurto ir Vilniaus savivaldybės iš dalies finansuojamo žaidimo „Vilnius - kietas riešutėlis“ turas.Tai nuotaikingas kūrybinių žaidimų turnyras apie Vilnių, jo istoriją, įvykius ir žmones. Šį žaidimą gali žaisti ir moksleiviai ir senjorai. Užduotys sukonstruotos taip, kad kiekvienas šeimos ar draugų kompanijos narys ras savo vaidmenį komandoje. Keliaujančio žaidimo idėja ta, kad kiekvienas jo turas vyksta vis kitoje Vilniaus miesto bibliotekoje, kur į komandas susiburia vietinė bendruomenė ir linksmai žaisdami pažymi Vilniaus jubiliejinius metus. Ačiū Vilniaus centrinės bibliotekos kolegoms šauniai prisidedantiems prie idėjos įgyvendinimo.

Gegužės2023

,,Vilnius – kietas riešutėlis“ keliauja po sostinės bibliotekas. Registruojame komandas!

Toliau švenčiame Vilniaus gimtadienį!Sostinės jubiliejaus proga suskurtas ir sėkmingai visus metus vykęs kūrybinių žaidimų turnyras nebetelpa Namuose ir iškeliauja į Vilniaus bibliotekas.Turnyras startuoja gegužės 20 d.11 val. Vilniaus centrinėje bibliotekoje Žirmūnuose. Rudenį žaidimas keliaus į Lazdynų Karoliniškių ir kitų gyvenamųjų rajonų bibliotekas. Nebūtina ieškoti pramogų ir šventės centre, smagūs užsiėmimai atkeliauja arčiau namų. Kviečiame šeimas ir draugų kompanijas burtis į komandas, žaisti savo rajono bibliotekos turnyre, o metų pabaigoje geriausios komandos susirungs finaliniame žaidime Vilniaus mokytojų namuose. „Vilnius - kietas riešutėlis“ – tai nuotaikingas kūrybinių žaidimų turnyras apie Vilnių, jo istoriją, įvykius ir žmones. Šį žaidimą gali žaisti ir moksleiviai ir senjorai. Užduotys sukonstruotos taip, kad kiekvienas šeimos ar draugų kompanijos narys ras savo vaidmenį komandoje. Sėkmingam komandos pasirodymui nebūtinos išankstinės istorinės žinios, čia svarbiau išradingumas, kūrybiškumas ir komandinė dvasia. Žaidimas leidžia sužinoti daugiau įdomių faktų apie Vilnių, „išjungia“ vidinį kritiką, sukuria azartišką atmosferą ir įtraukia žaidėjus į smagų tarpusavio bendravimą. Žaidimo turai užkoduoti po šiais pavadinimais: „Kūrybinis protmūšis“, „Neriam į Vilnių“, „Vienos raidės istorija“, „Radinių biuras“, „Sostinės šarados“. Pralaimėjusių žaidime nėra ir tai ne skambi reklaminė žinutė. Žaidimo turų metu komandos renka taškus – riešutėlius, už kuriuos žaidimo aukcione bus laimėti puikūs prizai – bilietai į populiariausius sostinės koncertus. Nedelskite, burkite ir registruokite komandą ir susitikime smagiame žaidime, kur dar kartą įsitikinsime, koks nuostabus mūsų jaunasis Vilnius! Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Registracijos anketa: https://forms.gle/VpJa5qBmjdqzBcra6

Balandžio2023

„Angelų vaikai“ suskrenda į Vilniaus mokytojų namus

Balandžio 16 d. 11 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje šurmuliuos šilta ir jauki kasmetinė Atvelykio šventė - labdaros mugė „Angelų vaikai – su meile Jums“. Mugėje dalyvaus ir savo darbelius pristatys auklėtiniai iš visos Lietuvos specialiųjų ugdymo įstaigų. Jau antrą dešimtmetį šią šventę Vilniaus mokytojų namai rengia kartu su Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga. Tai bene pati nuoširdžiausia ir jaukiausia šventė Mokytojų namuose.

Vasario2023

,,Ne vienos”- naujas klubas moterims Vilniaus mokytojų namuose

Vilniaus mokytojų namuose veikia septyni bendruomeniniai klubai skirti įvairiausio amžiaus ir pomėgių lankytojams. Visai neseniai, nuo praėjusių metų pabaigos, plačiai duris atvėrusi emocinės paramos ir palaikymo socialinė iniciatyva Moterų bendrystės klubas „Ne Vienos“ greitai sulaukė susidomėjimo, iš virtualios bendruomenės tapo gyvu klubu ir įsikūrė Vilniaus mokytojų namuose.

Sausio2023

Airių šokių pamokos pradedantiesiems!

Su sertifikuota airių šokių mokytoja Lenka Fairy pirmą kartą Lietuvoje. Tinka bet kokio amžiaus žmonėms, ankstesnė patirtis nebūtina, galimybė įgyti naujų įgūdžių ar imtis naujo hobio, užsiėmimai anglų ir/ar lietuvių kalbomis, šokti pramogai ir kūno rengybai. Vasario mėnesį išbandyk airiškus šokius NEMOKAMAI! Daugiau informacijos teiraukitės el. paštu lenka.fairy@gmail.com arba asmenine žinute facebook: https://www.facebook.com/lenkafairydance

Sausio2023

„Renkuosi mokyti!“ 15 metų konferencija: „ĮKVĖPTI BŪTI POKYČIU“

„Renkuosi mokyti!“ kviečia švietimo bendruomenę į tarptautinę konferenciją „ĮKVĖPTI BŪTI POKYČIU“, skirtą programos 15 metų gimtadieniui paminėti. Konferencijoje dalyvaus pranešėjai iš Norvegijos, Ukrainos ir Lietuvos. Savo srities ekspertai ir inovatoriai pasidalins įkvepiančiomis idėjomis apie švietimo, mokyklos, klasės ir mokytojo viziją. Esame įsitikinę, kad bet koks prasmingas pokytis prasideda nuo vizijos! Kviečiame mokyklų vadovus, mokytojus ir kitus specialistus, akademinės bendruomenės atstovus, studentus, o taip pat visus, kurie domisi švietimu atvykti ir kartu su „Renkuosi mokyti!” bendruomene įsikvėpti būti pokyčiu!

Sausio2023

Skambia nata sutinkame 700-ąjį Vilniaus gimtadienį!

Vilniaus mokytojų namai visuomet pripildyti skambesio ir šurmulio. Tačiau šią šventinę savaitę visas skmbus džiugesys yra skirtas žavingam visada jaunam jubiliatui mūsų mylimam miestui Vilniui. Įžangine nata prasidėjo sveikinimai jaunųjų menininkų sambūrio „Antitezė“ renginyje. Čia jaunieji kūrėjai pristatinėjo savo kūrybą, kurią įkvėpė Vilnius. Tiek muzikinės kompozicijos, tiek prozos ir poezijos tekstai atspindėjo studentų ir moksleivių meilę Vilniui. Nors ir labai jaunas mūsų šventės kaltininkas, bet dainas jam ir apie jį žmonės kūrė jau senaisiais laikais. Tokios dainos skambės antradienio vakarą Mokytojų namų Baltojoje salėje, kur 18 val. į koncertą „Pasidainavimai Vilniui“ Veronika Povilionienė pakvies instrumentinio folkloro grupę „Ratilai“ ir svečius iš Kauno liaudies dainos klubą „Blezdinga“. Visi žiūrovai atėję į koncertą gaus dainynėlius ir kartu su profesionalais galės traukti tiek žinomas liaudies dainas apie Vilnių „Oi neverk, Motušėle“, „Oi ant kalno, ant aukštojo“, tiek mažiau girdėtas „Vilniui buvo žali bromai“ ir kt. Penktadienio vakarą 18 val. į „Baltąją salę“ pakvies „Vienišo vilko“ klubas. Vakaro metu skambės dainos tiems, kurie mėgsta trankesnius akordus. Triukšmingai Vilniaus gimtadienį pažymės Šarūnas Mačiulis ir „Vilkai“, grupė „Dinozaurai“, Audrius Azguridis. Visais laikais Vilnius skambėjo įvairiomis natomis, apie jį buvo sukurta įvairiausio žanro dainų, daugeliui kūrėjų šis miestas tapo įkvėpimu ir kūrybinio išsipildymo vieta. Ateikite į Vilniaus mokytojų namų koncertus ir skambia nata sugiedosime „Ilgiausių metų“ mūsų legendiniam miestui!

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: