Kovo renginių archyvas
Projektas „Pro laisvės langus“. Kūrybinės dirbtuvės „Laisvės miesto statyba“ su architektu dr. Tomu S. Butkumi
VMN Baltoji salė, 12 val.Dalyvauja Vilniaus lietuvių namų moksleiviai.
Psichologinių paskaitų ciklas „Psichologija - tai mokslas apie mus ir mums“
215 auditorija, 18 val.Tema „Streso suvaldymas: mitas ar realybė?“
Lektorės psichologės Diana Batutienė ir Lidija Janušonienė.
Būtina išankstinė registracija adresu lina@kultura.lt arba tel. (8 5) 212 2725, 8 650 71699.
Paskaitos kaina 2,90 eur.
Ubi caritas et amor
Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.Atlikėjai: Vilniaus m. Savivaldybės choras „Jauna muzika“, vad. Vaclovas Augustinas,
dr. Gabija Rimkutė (fortepijonas),
dirigentas Linas Balandis.
Programoje: F. Poulenco, I. Stravinskio, M. Durufle kūriniai, pjesės iš O. Messiaeno ciklo „Dvidešimt žvilgsnių į kūdikėlį Jėzų“.
Bilietai 5-7 Eur.
www.bilietai.lt
Vakaras-koncertas „Muzika iš jaunų širdžių“
VMN Baltoji salė, 18 val.Dalyvauja:
Gabrielė Pukelytė (vokalas, gitara),
Miglius Koganas (vokalas, gitara),
Vismantė Vasaitytė (vokalas, fortepijonas),
Rytis Jadzevičius (vokalas).
Programoje įvairių žanrų muzika.
Įėjimas laisvas.
Vakarų ciklas „Pažinimo keliai iš Vilniaus“
VMN Baltoji salė,Tema „Lietuvos išeivijos keliai pasaulyje“, viešnia kultūros antropologė Elena Bradūnaitė.
Veda Algimantas Jucevičius.
Kineziterapeuto Manto Norkūno paskaitų - praktikų ciklas „Sveikas stuburas - sveikas žmogus“
VMN Mažoji salė, 16 val.Tema „Kaip apsaugoti vaiko stuburą?“
Ydinga laikysena-skoliozė, plokščiapadystė, vaiko lokomotorika, sąnarių problemos.
Kaip tėveliai patys gali įvertinti savo vaikų stuburą, kaip rinktis suolus, kuprines, avalynę,
kodėl svarbus fizinis aktyvumas?
Registracija el. adresu lina@kultura.lt
Projektas „Pro laisvės langus“. Kūrybinės dirbtuvės „Laisvės miesto statyba“ su architektu dr. Tomu S. Butkumi
VMN Baltoji salė, 13 val.Dalyvauja Rudaminos F. Ruščico gimnazijos moksleiviai.
Muzika erdvėje
Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.Koncertas orkestro 23 gimtadieniui.
Atlikėjai:
SAULIUS LIPČIUS (gitara),
Vilniaus m. savivaldybės ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS,
Dirigentas ir meno vadovas DONATAS KATKUS.
Programoje: Carl Emanuel Bach, Osvaldas Balakauskas, Bronius Kutavičius, Wolfgang Amadeus Mozart, Arvo Pärt.
Bilietai: 4-8 Eur.
www.bilietai.lt
Projektas „Pro laisvės langus“. IMPRO teatro užsiėmimas su edukologe, teatro pedagoge Eugenija Sutkute
VMN Mažoji salė, 12 val.Dalyvauja Rudaminos F. Ruščico gimnazijos moksleiviai.
Abrahamas Brody: „Iš turtingos tamsios žemės“
Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.Atlikėjas Abraham Brody (JAV, Anglija, Lietuva).
Programoje balsui ir smuikui adaptuotos lietuvių liaudies melodijos.
Bilieto kaina 11.80 Eur.
www.bilietai.lt
Vilniaus kupiškėnų klubo popietė
VMN Baltoji salė, 15 val.Dalyvaus poetė kupiškėnė Gerda Jankevičiūtė,
literatas kupiškėnas Petras Zlatkus.
Koncertuos vyrų ansamblis „Alaušas“, vadovas Algimantas Indriūnas.
Etikos ir kultūros mokykloje
215 auditorija, 18 val.Paskaitos tema „Kraujo pH ir vėžiniai susirgimai“.
Lektorius Aleksandras Žarskus.
Vakaras iš ciklo „Viešnagėn pas Vilniaus dzūkulius“
VMN Baltoji salė, 18 val.„Žodziai iš ailių, mįslių ir Dainavos“: NIJOLĖS BLAŽEVIČIŪTĖS eiliuotų mįslių knygos „Mįslių karusėlė“, KĘSTO SUKACKO eilėraščių rinkinio „Alkani sakiniai“ bei naujausio dzūkų kultūros žurnalo DAINAVA sutiktuvių vakaras
Dalyvaus: rašytoja Gintarė Adomaitytė, poetas ir žurnalistas Kęstas Sukackas, filosofas, žurnalo „Naujoji Romuva“ redaktorius, dr. Andrius Konickis, fotomenininkė Gražina Pašakarnienė, žurnalo „Dainava“ redaktorė, Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė, asociacijos „Vilniaus dzūkuliai“ pirmininkas Juozas Žitkauskas.
Gros ir dainuos Kapčiamiesčio laisvalaikio salės kapela „Kapčius“ bei vokalinis ansamblis „Sagucis“, vad. Lina Valentienė.
Renginio metu bus galima įsigyti pristatomus leidinius.
Rusų romansų mylėtojų klube „Melos“ vakaras skirtas Tarptautinei moters dienai
VMN Didžioji salė, 17 val.Vakaro programoje:
Rusų romanso koncertas, dalyvauja solistas Virgilijus Noreikia, akomponuoja Lina Giedraitytė.
Ramutės Skučaitės rinkinių knygos „Mes keturi“ pristatymas.
Parodų ekspozicijos: Nikolajaus Pankovo „Miško mozaika“ ir Olego Šurajevo „Moters pasaulis“.
Renginį veda humanitarinių mokslų daktarė Jelena Bachmėtjeva.
Vilniaus vegetarų klube
VMN Baltoji salė, 17 val.Paskaita „Eterinių aliejų nauda emocinei ir fizinei sveikatai“.
Lektorė Aušra Taletienė.
Seminaras „Atnaujinta mokyklos veiklos kokybės įsivertinimo rodiklių sistema: galimybės adaptuoti ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“
Mokymosi ir informacijos centre, 226 auditorijoje, 12 val.Skirtas ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovams, mokyklų - darželių vadovams.
Lektorė Dr. Jūratė Valuckienė.
Registracija www.mtc.lt
SAULĖTOJI BOSANOVA
Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.Atlikėjai:
GIEDRĖ KILČIAUSKIENĖ (vokalas),
ANDREJ POLEVIKOV (fortepijonas),
VYTIS NIVINSKAS (kontrabosas),
EDUARDAS ARMONAS (gitara),
DARIUS RUDIS (mušamieji).
Programoje A. Jobim, R. Rodgers, L. Bonfa ir kt.
Bilietai 12-21 Eur.
www.bilietai.lt
Projektas „Pro laisvės langus“. Kūrybinės dirbtuvės „Laisvės miesto statyba“ su architektu dr. Tomu S. Butkumi
VMN Baltoji salė, 14 val.Dalyvauja Paberžės Šv. Stanislovo Kostkos gimnazijos moksleiviai.
Projektas „Pro laisvės langus“. IMPRO teatro užsiėmimas su edukologe, teatro pedagoge Eugenija Sutkute
VMN Mažoji salė, 10 val.Dalyvauja Paberžės Šv. Stanislovo Kostkos gimnazijos moksleiviai.
Baigiamasis projekto „Pro laisvės langus“ koncertas „Eilės virsta dainomis“ ir parodos „Laivės miestas“ atidarymas
LR Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centre, Totorių g. 28, Vilnius , 11 val.Su pamėgtais jaunimo atlikėjais Bjelle, Baltuoju Kiru, Gyčiu Ambrazevičiumi.
Koncerto dalyviai - projekte eiles kūrę ir laisvės namus statę moksleiviai iš Vilniaus Lietuvių namų, Vilniaus r. Rudaminos F.Ruščico gimnazijos, Vilniaus r. Paberžės Šv. Stanislovo Kostkos gimnazijos, Vilniaus Gabijos gimnazijos, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos, Trakų gimnazijos, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos, Vilniaus r., Kyviškių pagrindinės mokyklos.
Seminaras „Įtraukianti literatūros pamoka: teksto skaitymo galimybės bei metodų interpretavimo praktika“
Mokymosi ir informacijos centre, 226 auditorijoje, 13 val.Lektoriai: Dr. Darius Kuolys, Dainora Eigminienė, Jurga Dzikaitė.
Skirtas lietuvių kalbos mokytojams.
Registracija www.mtc.lt
Solisto Alfonso Čekausko jubiliejinis 80-mečio vakaras
VMN Mažoji salė, 17 val.Dalyvauja:
kultūrologė prof. dr. Rita Bieliauskienė,
kompozitorius ir dirigentas Bronislovas Jankauskas,
pianistas Povilas Jaraminas.
Programoje lietuvių, italų, ukrainiečių dainos, romansai, arijos.
Koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai „Vakar ir visados“
VMN Didžioji salė, 16 val.Dalyvauja Vilniaus m. choras „Ugnelė“, vadovės Toma Vaišvilaitė, Dovilė Kirdaitė, meno vadovė Valerija Skapienė, koncertmeisterė Kornelija Seaton, koncertą veda Jonė Girdzijauskaitė.
Įėjimas laisvas.
Etikos ir kultūros mokykloje
215 auditorija, 18 val.Paskaitos tema „Nuo eksperimentinės iki transpersonalinės psichologijos I d.“.
Lektorius Aleksandras Žarskus.
Renginių ciklas „Jie su Vilnija suaugę“: literatūrinė – muzikinė kompozicija „Žmogus tik meilėje gali laimingai gyventi”, skirta Igno Šeiniaus kūrybai
Anykščių L. ir S. Didžiulų viešojoje bibliotekoje, 18.30 val.Dalyvaus: aktoriai Birutė Mar, Aleksas Kazanavičius, birbynininkas Egidijus Ališauskas, literatas Juozas Žitkauskas.
Vakaras iš ciklo „Pažinkime Vilnių“
VMN Baltoji salė, 18 val.Svečio Alberto Kazlausko knygos „Vilniaus gatvės gyvos“ pristatymas.
Vakarą veda Algimantas Jucevičius.
Vakaras „Pasidainavimai su Veronika“
VMN Baltoji salė, 18 val.Svečiuose folkloro ansamblis „Vilniaus gija“, vadovas Arvydas Kirda.
Vakarą veda Veronika Povilionienė.
Ian Maksin ir Vilnius Guitar Trio koncerte „Come Together“ VILNIUS
Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.Atlikėjai:
Ian Maksin (violančelė),
Gitarų ansamblis „Vilnius Guitar Trio“:
Artūras Chalikovas,
Gintaras Šulinskas,
Andžej Zujevič.
Programa – nuo auksinės klasikos iki ugningų tango, džiazo ir roko kompozicijų.
Bilietai 9.10 - 15.00 Eur.
www.bilietai.lt
Lietuvos analitinės psichologijos asociacijos paskaita
VMN Baltoji salė, 18.30 val.Tema „Kai klasikinės Anima ir Animus teorijos nebepakanka: gyvenimas besikeičiančių lyčių pasaulyje“.
Lektorė dr. Ieva Bieliauskienė.
Bilieto kaina 5 Eur.
Kauno folkloro ansamblio „Gilė“ kompaktinės plokštelės pristatymas
VMN Didžioji salė, 18 val.Vadovas Artūras Sinkevičius.
Įėjimas laisvas.
Stasio Aukštuolio kūrybos parodos „Darbai iš popieriaus“ atidarymas
VMN Mažoji salė, 17 val.Stasio Aukštuolio dekoratyvių darbų ciklas „Darbai iš popieriaus” sukurtas 1998 metais. Pagrindinė ir vienintelė naudota medžiaga – popierius, kurio galimybes autorius atskleidė, jį lankstydamas, karpydamas, geometrinėmis figūromis išgaudamas vizualinius efektus, būdingus optiniam menui.
Įėjimas laisvas.
D.Razauskas ir S.Petreikis. Jubiliejinis dešimtmečio koncertas
Šv. Kotrynos bažnyčia, 18 val.Atlikėjai:
DOMANTAS RAZAUSKAS,
SAULIUS PETREIKIS.
Programoje: šviesų paveikslai. Pasaulio muzikos instrumentai. Poezija. Elektronika.
Bilietai 9.20-16.20 Eur.
www.bilietai.lt
PAPILDOMAS D.Razauskas ir S.Petreikis. Jubiliejinis dešimtmečio koncertas
Šv. Kotrynos bažnyčia, 18 val.Atlikėjai:
DOMANTAS RAZAUSKAS,
SAULIUS PETREIKIS.
Programoje: šviesų paveikslai. Pasaulio muzikos instrumentai. Poezija. Elektronika.
Bilietai 9.20-16.20 Eur.
www.bilietai.lt
Etikos ir kultūros mokykloje
215 auditorija, 18 val.Paskaitos tema „Nuo eksperimentinės iki transpersonalinės psichologijos II d.“.
Lektorius Aleksandras Žarskus.
Dievo apvaizdos koplyčia Projektas „Gyvo žodžio vakarai. Mokinys/ mokytojas“: „Namisėda arba Kambarys pilnas personažų“
Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.Dalyvauja:
aktorė Irena Jankutė,
moksleivė Anžela Chščanovič.
Pjesės autorė Teklė Kavtaradzė.
Bilietai: 5.70-7.00 Eur.
www.bilietai.lt
Vilniaus Žemaičių kultūros draugijos vakare
VMN Baltoji salė, 18 val.Romo Bernoto sportinės ir kūrybinės veiklos pristatymo vakaras
Dalyvauja:
Lietuvos dailės akademijos profesorius Jonas Gudmonas.
Joniškio Garbės pilietis, diktorius ir renginių vedėjas Juozas Šalkauskas.
Muzikos pedagogės, kompozitorės Sonatos Tamašauskaitės - Petkienės ir Antano Petkaus duetas.
Vakarą veda Vilniaus žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Alvydas Strička.
Seminaras „Brandos darbas: pagrindiniai principai ir įgyvendinimas“
Mokymosi ir informacijos centre, 226 auditorijoje, 13 val.Lektorė Valdonė Indrašienė.
Seminaras skirtas mokytojams.
Registracija www.mtc.lt
DĖMESIO, paskaita neįvyks! Psichologinių paskaitų ciklas „Psichologija - tai mokslas apie mus ir mums“
215 auditorija, 18 val.Tema „Miegas ir sapnai“.
Lektorės psichologės Diana Batutienė ir Lidija Janušonienė.
Būtina išankstinė registracija adresu lina@kultura.lt arba tel. (8 5) 212 2725, 8 650 71699.
Paskaitos kaina 2,90 eur.
Renginys, skirtas Vydūno gimimo dienai paminėti
VMN Baltoji salė, 18 val.Programoje:
„Vydūnas - Lietuvai“, pranešėjas Vydūno draugijos pirmininkas Tomas Stanikas.
„Tamsoje būti šviesa“ - Vydūno gimimo 125-osioms metinėms sukurtas dokumentinis kino filmas (1993). Režisierius-operatorius Zacharijus Putilovas.
Skambės Mažosios Lietuvos dainos, atliks Vydūno draugijos dainininkai (vad. Eglė Burkšaitytė).
Europos dirigavimo meistrai
Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.Dalyvauja:
Dirigentai JONAS EHRLER (Šveicarija),
KEREM HASAN (Didžioji Britanija).
Vilniaus m. savivaldybės ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS,
meno vadovas DONATAS KATKUS.
Programoje: Frank Bridge, Arthur Honegger, Franz Schreker, Josef Suk.
Bilietai: 5-10 Eur.
www.bilietai.lt
CAFE DE PARIS
Šv. Kotrynos bažnyčia, 18 val.Gražiausių prancūziškų dainų kolekcija
Atlikėjai:
CHRIS RUEBENS (gitara, vokalas),
NERIJUS BAKULA (akordeonas),
SAULIUS PETREIKIS (trimitas, fleitos, vokalas),
ANDRIUS KAIRYS (mušamieji, perkusija).
Aranžuočių autorius CHRIS RUEBENS.
Programoje dainos iš E. Piaf, T. Dutronc, J. Brel, G. Brassens repertuaro.
Bilietai: 12-21 Eur.
www.bilietai.lt
Lietuvos mokytojų literatų „Spindulio“ draugijos literatūrinė popietė „Nepriklausomybės spindulių šviesoje“
VMN Mažoji salė, 16 val.Istorikų literatų Juozo Elekšio ir Roberto Ramanausko lūpomis atgis garbinga Lietuvos praeitis.
Draugijos nariai skaitys savo kūrybą.
Liaudies dainas atliks Giedrė Baltakytė.
Renginį ves draugijos vadovė Albina Tumaitė.
Įėjimas laisvas.
Vilniaus m. ikimokyklinių įstaigų folkloro renginys „Gandrai, gandrai, ga ga ga“
VMN Kiemelis, 10 val.A. Smilgevičiūtės ir grupės SKYLĖ pavasario lygiadienio koncertas
Šv. Kotrynos bažnyčia, 18 val.Atlikėjai:
Aistė Smilgevičiūtė – vokalas.
Rokas Radzevičius – akustinė gitara, vokalas.
Mantvydas Kodis – akordeonas, klavišiniai.
Kęstutis Drazdauskas – fleita, pritariamasis vokalas.
Enrikas Slavinskis – elektrinė gitara.
Gediminas Žilys – bosinė gitara, kanklės.
Salvijus Žeimys – mušamieji.
Styginių kvartetas.
Garso režisierius – Valdas Karpuška.
Šviesų dailininkas – Marius Selevičius.
Bilietai nuo 21 Eur.
www.tiketa.lt
Smuiko romantiškos muzikos vakarai
VMN Mažoji salė, 17 val.Dalyvauja:
Carlos Alvarez Romero-Giordiano (smuikas),
Žana Jankelevič-Arapova (fortepijonas).
Koncerte skambės: E. Grieg, C. Saent-Saens, P. I. Chaikovsky, Meksikos serenada „Kregždutė“ ir C. Alvarez Romero-Giordiano kūriniai.
Bilieto kaina: 10 eurų.
Bilietai bus platinami renginio vietoje.
DEDIKACIJA MAESTRO
Šv. Kotrynos bažnyčia, 17 val.Rostropovičiaus fondo koncertas
Dalyvauja:
Vilniaus miesto savivaldybės ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS,
meno vadovas ir dirigentas DONATAS KATKUS.
Dalyvauja fondo stipendininkai: JOANA DAUNYTĖ (arfa), JUSTAS DRAKŠAS (trimitas), PAULIUS GEFENAS (fleita), DAVIDAS GERINGAS (violončelė), AGNĖ GEČAITĖ (smuikas), VYTAUTAS GIEDRAITIS (klarnetas), LIEPA JURGUTAVIČIŪTĖ (smuikas), UGNĖ KATINSKAITĖ (smuikas), AMELIJA LAPINSKAITĖ (klarnetas), SIMONAS MIKNIUS (fortepijonas), JONAS VOZBUTAS (akordeonas), SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ (fortepijonas), UGNĖ LIEPA ŽUKLYTĖ (smuikas).
Programoje: Jean-Baptiste Arban, Johan Sebastian Bach, Max Bruch, Jonas Jurkūnas, Michele Mangani, Darius Milhaud, Romas Morkūnas, Pablo de Sarasate.
Įėjimas nemokamas.
Etikos ir kultūros mokykloje
215 auditorija, 18 val.Paskaitos tema „Sąmonės spektras. Ribotas ir beribis pasaulis“.
Lektorius Aleksandras Žarskus.
Vakaras iš ciklo PAŽINIMO KELIAI IŠ VILNIAUS
VMN Baltoji salė, 18 val.Vakaro tema „Lietuvos išeivijos keliai pasaulyje“.
Viešnia kultūros antropologė Elena Bradūnaitė-Aglinskienė.
Vakarą veda Algimantas Jucevičius.
Vakaras iš ciklo „Pasidainavimai su Veronika“
VMN Baltoji salė, 18 val.Svečiuose maldos ir liaudiško giedojimo grupė „Karunka“, vadovė Zita Karklelytė.
Vakarą veda Veronika Povilionienė.
Mokytojų senjorų klubo „Svetoč” popietė
VMN Baltoji salė, 14 val.Dalyvauja klubo vokalinis-literatūrinis ansamblis, vadovas Sergėjus Didenka.
Popietę veda Greta Fedorčenko.
HERMANO PERELŠTEINO JAUNŲJŲ DIRIGENTŲ KONKURSAS
Šv. Kotrynos bažnyčia, 15 val.Dalyvauja berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“.
Įėjimas nemokamas.
„ĄŽUOLŲ KLUBO“ VYRŲ CHORO GIMTADIENIO KONCERTAS
Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.Meno vadovas ir dirigentas POVILAS GYLYS.
Programoje lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai.
Įėjimas nemokamas.
Muzikos klube VIENIŠAS VILKAS koncertas „Šiam pasauly visko būna“
VMN Baltoji salė, 18 val.Programoje:
Šarūnas Mačiulis ir „Vilkai“,
„Dinozaurai“,
„Dvi D“,
O.Mozarskij,
G.Zdanovič,
A.Kozlov,
A.Charin,
N.Maslova.
Įėjimas laisvas.
Visi kovo renginiai