Vilniaus mokytojų namai
EN

FINALINIAME PROJEKTO „NERIAM Į VILNIŲ“ RENGINYJE: BALTOJO KIRO, BJELLES IR GYČIO AMBRAZEVIČIAUS SUKURTOS DAINOS, TRUMPAMETRAŽIAI FILMAI BEI EDUKACINIS ŽAIDIMAS!

„Neriam į Vilnių“ finalinis renginys! Šio renginio metu bus pristatyti 7 nauji muzikiniai kūriniai, gimę iš eilėraščių konkurso „Eiliuotas Vilnius“ eilių, 6 trumpametražiai filmai apie Vilnių, sukurti moksleivių iš visos Lietuvos bei edukacinio žaidimo „Vilnius – kietas riešutėlis“ turnyras!

Rugsėjo mėnesio pabaigoje startavęs projektas pakvietė į virtualų eilėraščių konkursą „Eiliuotas Vilnius“, kurio dalyviai turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, o po jų kūrė eiles bei dainas apie Vilnių. Šių dirbtuvių metu sukurta virš 30 eilių, kurios atiteko muzikantams Tautvydui Pauliui Augustinui („Baltasis Kiras“), Ramintai Naujanytei Bjellei bei Gyčiui Ambrazevičiui. Iš visų eilių jie atsirinko 7 eiliuotus kūrinius, kuriuos sukūrė Patricija Strumilaitė, Laisvė Matiukaitė, Gabrielė Murzaitė iš Vilniaus, Linas Daugėla iš Kretingos, Viltė Bagdžiūtė iš Kauno bei Nojus Kvedaras iš Šiaulių ir pasinėrė į dainų kūrimo procesą!

„Dainos kuriasi visai kitaip nei dirbant su savo tekstais, savuosius aš linkusi šlifuoti ir jie daug keičiasi procese, čia stengiuosi atrasti tekstui tinkamas melodijas ir atmosferą. Tekstus pasirinkau labai skirtingus, todėl ir dainos gaunasi skirtingos. Visos konkurso „Eiliuotas Vilnius“ eilės apie Vilnių, o Vilniaus miestą esu įsimylėjusi ir po kiekvienos savo kelionės džiaugiuosi čia grįžusi, manau ir kuriamos dainos bus su šia užtikrinta emocija“,- kūrybiniu procesu dalinasi Raminta Naujanytė Bjelle. O štai Gyčiui Ambrazevičiui dainos šiam projektui gimsta labai lengvai. „Labai lengvai kuriasi, nors visi eilėraščiai buvo savaip įdomūs, bet džiaugiuosi suradęs puikiai tinkančius sau, kartais net atrodo, kad juos pats sukūriau! Jausmas tikrai puikus, o Vilnius kaip įkvėpimo objektas mano galvoje sukosi jau anksčiau, net mano pirmojo albumo titulinė daina – „Mano miestas“, būtent apie šį miestą!,- pasakoja muzikos ir dainų kūrėjas. „Kurti ne pagal savo tekstą man visada yra nelengva, reikia jį tarsi įsileisti, pajausti, bet mano pasirinkti Patricijos Strumilaitės eilėraščiai linksmi ir keistoki, todėl man iškart „prilipo“, greit jiems pavyko rasti melodiją, juose daug žaismingumo ir nuotaikos, malonu groti, tad labai laukiu gražaus Vilniaus gimtadienio ir finalinio renginio Vilniaus mokytojų namuose“,- savo kūrybinėmis mintimis dalinasi Tautvydas Paulius Augustinas.

Projekto „Neriam į Vilnių“ metu vyko ir kūrybinės kino dirbtuvės „Vilniaus akis“, kurių metu jaunimas iš Klaipėdos, Palangos, Varėnos, Anykščių, Marijampolės, Ukmergės bei Vilniaus 6 dienas kūrė trumpuosius filmukus apie Vilnių! Kino dirbtuvių metu buvo pasitelkiami dokumentinio, vaidybinio bei eksperimentinio kino žanrai, o dalyviai savitai žvelgė į aplinką, ją fiksavo ir kūrė savo autentiškus pasakojimus apie jauną ir kūrybišką miestą. Šių dirbtuvių metu gimė net 6 trumpametražiai filmai: „Ate, Vilniau“, „Svetingumas“, „Žvilgsniai“, „Vilniečio instrukcija“, „Balandžiai“, „Dovana ateičiai“, kurie taip pat bus pristatyti, spalio 25 dienos finaliniame renginyje!

Finaliniame renginyje įvyks ir šiam projektui specialiai sukurto edukacinio žaidimo „Vilnius – kietas riešutėlis“ turnyras! Turnyre dalyvių komandos rungsis tarpusavyje pasitelkdamos savo kūrybiškumą, reakciją ir žinias. Edukacinio – kūrybinio žaidimo užduotys sukonstruotos taip, kad be tiesioginių istorinių ir kultūrinių žinių apie Vilnių, moksleiviai bus įvedami į aplinkybes, kuriose jie bus skatinami išjungti savo „vidinį kritiką“, atsisakyti išankstinių nuostatų, kūrybiškai ir žaismingai suktis iš padėties ir pajausti darbo komandoje svarbą ir privalumus. Tai sukels pasitikėjimo savimi ir sukurs teigiamas asociacijas su pagrindiniu žaidimo objektu – Vilniumi. Finalinis „Neriam į Vilnių“ renginys jau spalio 25 d., antradienį, 15 val., Vilniaus mokytojų namuose!

Projekto iniciatorius – Vilniaus mokytojų namai, visa projekto informacija: kultura.lt ir čia www.facebook.com/neriamivilniu

Projektas yra Vilniaus 700 programos dalis. Projektą remia – Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.

Nuoroda: https://vilnius.lt/lt/kultura-ir-sportas-svietimas/finaliniame-projekto-neriam-i-vilniu-renginyje-baltojo-kiro-bjelles-ir-gycio-ambrazeviciaus-sukurtos-dainos-trumpametraziai-filmai-bei-edukacinis-zaidimas/

2022 m. spalio 24 d.

Visos naujienos

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: