Vilniaus mokytojų namai
EN

Koncertas kovo 11-ąjai | Mes kartu


Šv. Kotrynos bažnyčia
Ketvirtadienis
Kovo 10 d.
19:00 Val.

Kovo 11-ą dieną minima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, kai 1990 m. Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas.

Šia proga Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras kartu su smuikininke prof. Rūta Lipinaityte Šv. Kotrynos bažynčioje Vilniaus miesto publikai ir miesto svečiams parengė įšskirtinę koncertinę pogramą, kurioje skambės šiuolaikinių Baltijos kompozitorių kūriniai smuikui ir orkestrui.

Koncerte orkestras kartu su soliste atliks trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos kompozitorių muziką. Lietuvą atstovaus Arūno Navako ir Justės Janulytės kūriniai, Latviją reprezentuos Pēterio Vaskso kompozicija, o Estiją – pasaulyje pripažintų kompozitorių Arvo Pärto ir Erkki-Sveno Tüüro muzika.

Nors Rūtos Lipinaitytės repertuaras įvairiapusis, smuikininkės labiausiai mėgstama ir dažniausiai atliekama yra XX amžiaus muzika. Smuikininkė yra ypač aktyvi Lietuvos kompozitorių šiuolaikinės muzikos propaguotoja, lietuvių kompozitorių kūriniai ne kartą buvo atliekami tiek Lietuvos, tiek užsienio koncertų salėse. Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui taip pat nesvetima šiuoalikinė muzika – pelnęs „barokinio orkestro“ bei retų partitūrų gaivintojo reputaciją, orkestras, anot muzikologų, yra „puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams.“

Koncertas yra Vilnius 700 programos dalis. https://www.700vilnius.lt/

Atlikėjai:
Rūta Lipinaitytė (smuikas);
Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas).

Programa:
A.Navakas - koncertas smuikui
A.Part “Fratres”
P.Vasks “Viatore”
J.Janulytė “Elongations of nights”
Erkki-Sven Tüür "Action-Passion-Illusion"

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/sv-kristoforo-orkestras-mes-kartu-347057
Bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt ir bilietai.lt kasose.
Informacija apie bilietus nemokamu informacijos numeriu 1588 (informacija Jums bus suteikta nemokamai, mokėsite tik už ryšio paslaugas pagal Jūsų operatoriaus taikomus tarifus).
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: