Vilniaus mokytojų namai
EN

KRISTOFORO ORKESTRAS. Eduardo Balsio gala koncertas


Šv. Kotrynos bažnyčia
Ketvirtadienis
Spalio 10 d.
19 val.

Spalio 10 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniaus savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas – Modestas Barkauskas) kviečia į koncertą, skirtą 100-osioms kompozitoriaus Eduardo Balsio gimimo metinėms. Ta proga skambės geriausi visų laikų simfoniniai ir vokaliniai legendinio lietuvių kompozitoriaus kūriniai: Siuita iš baleto „Eglė žalčių karalienė“ (1960),  Oratorija „Nelieskite mėlyno gaublio“ (1974), Poema styginių orkestrui „Jūros atspindžiai“ (1981).

Šio jubiliejinio koncerto dirigentas ir solistas maestro Davidas Geringas, Lietuvoje gimęs ir visame pasaulyje žinomas violončelės meistras, legendinio violončelininko Mstislavo Rostropovičiaus auklėtinis teigia, kad Eduardo Balsio muzikinė kalba yra belaikė, o jos modernumą savotiškai papildo begalinis melodingumas ir emocinė įtaiga.

Būdamas vienu ryškiausių ir įtakingiausių pokario lietuvių muzikos kompozitorių, Eduardas Balsys paliko ne tik išskirtinės meninės vertės kūrybos, bet ir išugdė ištisas kartas kompozitorių, muzikologų, šiandien tęsiančių kompozitoriaus kūrybinę mintį. Eduardas Balsys pasižymėjo ir kaip vienas svarbiausių orkestruotės meistrų lietuvių muzikoje.

Vėlyvojoje Balsio kūryboje ryškus ekspresyvusis muzikos pradas, idiliškos jūros ilgesio temos ir karo traumos paveikti muzikiniai išgyvenimai. Kompozitorius Eduardas Balsys sovietmečiu gebėjęs derinti neoklasikines ir avangardines stilistikas bei nebijojęs naudoti populiariosios muzikos ritmų klasikiniuose žanruose.

Iškilmingame Eduardo Balsio šimtmečio koncerte pasirodys net 4 kolektyvai: Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos choras (vadovė Zita Kariniauskienė), Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) mušamųjų grupė, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas), Klaipėdos kamerinis orkestras  (meno vadovas ir dirigentas Mindaugas Bačkus). Kartu pasirodys kompozitoriaus dukra Dalia Balsytė ir vaikaitė Indrė Baikštytė (fortepijoninis duetas), solistai Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Arūnas Malikėnas (bosas), Nojus Tverijonas (diskantas), Rūtenis Žickus (diskantas).

Atlikėjai:

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras

Meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas

Dirigentas ir solistas David Geringas (violončelė, Lietuva–Vokietija) 

Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos choras

Vadovė Zita Kariniauskienė

Solistai:

Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Arūnas Malikėnas (bosas), Nojus Tverijonas  / Rūtenis Žičkus (diskantas)

Dalia Balsytė ir Indrė Baikštytė (fortepijoninis duetas), Rokas Stunžėnas (kontrabosas)

Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupė

Dirigentas Modestas Barkauskas

 

Programa:

Eduardas Balsys – „Jūros atspindžiai“, Siuita iš baleto „Eglė – žalčių karalienė“ (Davido Geringo instrumentuotė)

Koncertą veda – Viktoras Gerulaitis

 

https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/kristoforo-orkestras-eduardo-balsio-gala-koncertas-292048/
Bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt ir bilietai.lt kasose.
Informacija apie bilietus nemokamu informacijos numeriu 1588 (informacija Jums bus suteikta nemokamai, mokėsite tik už ryšio paslaugas pagal Jūsų operatoriaus taikomus tarifus).
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: