Vilniaus mokytojų namai
EN

Spektaklis - kelionė „MIESTO EILĖS“


Vilniaus m. senamiestyje
Trečiadienis
Birželio 16 d.
15 ir 16 val.

Spektaklis „Miesto eilės“ – novatoriškas kūrinys, garsinių pasivaikščiojimų žanrą pritaikęs teatrui vaikams ir jaunuoliams (9-15 m.). Interaktyvus spektaklis vyksta vaikščiojant Vilniaus miesto gatvėmis, „slaptais“ kiemais ir aikštėmis, klausantis geriausių lietuvių poetų eilėraščių vaikams, patiriant dviejų draugų draugystės istoriją bei naujai patiriant Vilnių. Du spektaklio herojai – Steponas (D. Ciunis) ir Liudas (M. Gotbergas) – kviečia pasivaikščioti ir pajusti Vilnių atvira širdimi, taip, kaip miestą mato menininkai, poetai. 

Žiūrovai turi galimybę patirti Stepono Vilnių. Kinematografinę poetinę spektaklio kelionę sudaro 8 stotelės, jose dalyviai išgirsta, patiria 8 eilėraščius, pamato 8 neįprastus objektus – senovinius kino prietaisus  (taumatropą, fenakistoskopą, zoetropą, mutaskopą ir kt.) – kurių kiekvienas sukuria mažą stebuklą, o akyliausieji, laimingiausieji pamato dar daugiau. Spektaklio instaliacija – senovinis XIX a. kino teatras – renginio metu atgyja viešose ir privačiose miesto erdvėse, eilėraščiams artimoje aplinkoje (V. Palčinskaitės „Agava“ – langinėje, A. Šimkaus „Bobulytė išvilioja sūrį“ – sūpynėse, A. A. Jonyno „Karvė“ slaptame sode...). Ji tarpininkauja atskleidžiant eilėraščio atmosferą ir poeziją, slypinčią miesto fragmentuose. Eilėraščiai ne iliustruoja Vilnių, o tam tikra prasme jį papildo, parodydami ne tik koks Vilnius yra, bet ir koks jis gali būti kiekvienam mūsų, jei tik  atsivertume galimybėms išgirsti ir pamatyti daugiau nei įprastai. 

Idėjos autorė, režisierė - Kristina Mauruševičiūtė.

Dramaturgė - Diana Gancevskaitė.

Kompozitorius - Jokūbas Tulaba.

Scenografė - Dalia Kiaupaitė; Kinetinių objektų konstruktoriai - Audrius Bartninkas, Justinas Šukaitis

Aktoriai: Daumantas Ciunis (Steponas), Marius Gotbergas (Liudas).

Eilėraščius įgarsinę aktoriai: Vytautas Kontrimas, Paulius Čižinauskas, Gabrielia Kuodytė, Vytautas Rašimas, Aura Garmutė, Artūras Dubaka, Aldona Vilutytė, Kristina Mauruševičiūtė.

Dailininkai: Ieva Babilaitė, Ieva Miškinytė, Vanda Padimanskaitė, Alisa Rūta Stravinskaitė, Gabrielė Penčylaitė, Edita Vieraitienė.


Bilieto kaina 10 Eur./1 asmeniui.
Atvira repeticija 5 Eur./1 asmeniui.
Registracija būtina ir patvirtinama pavedimu.
Dėl registracijos teiraukitės tel. 8 614 11 586.
Rekvizitai:
VšĮ Teatro istorijos
Į.k. 304501531
AB Seb A/s : LT45 7044 0600 0815 5436
Mokėjimo paskirtyje įrašykite : Už ekskursiją MIESTO EILĖS (nurodyti datą ir valandą).

SVARBU! Ekskursijos metu būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo. Dėl šalyje galiojančio ekstremalios situacijos režimo, prašome elgtis atsakingai ir jei esate saviizoliacijoje ar jaučiate peršalimo simtomus - likti namie. Visada paliekame galimybę padovanoti ar perleisti savo bilietą kitiems.

Informuojame, kad ekskursijos metu gali būti fotografuojama/filmuojama. Jeigu nepageidaujate būti matomi, iš anksto informuokite apie tai prieš ekskursiją ar jos metu Jei to nepadarysite, laikysime, kad neprieštaraujate.

Registracijos anketa: shorturl.at/mwP56Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: