Vilniaus mokytojų namai
EN

Naujienos


Liepos2024

Trečiadienio vakarą – šimtmečio Dainų šventės dūzgės sostinės Vilniaus gatvėje

Trečiadienį, liepos 3 d. pasibaigus Lietuvos dainų šventės Ansamblių vakaro koncertui „Gyvybės medis“ senamiestyje rengiamos dūzgės (angl. after-party). Sostinės Vilniaus g. esančios pramogų vietos visą vakarą leis lietuvišką muziką ir siūlys nealkoholinius gėrimus, o įsiamžinti bus galima prie Radvilų rūmų muziejaus įrengtos gėlėtos sienelės. „Kaskart tūkstančius dalyvių ir žiūrovų pritraukianti Dainų šventė šiemet bus dar arčiau vilniečių. Kiekvienas turės galimybę renginius tiesiogiai ir nemokamai stebėti „Vasaros terasoje“, o trečiadienį pasibaigus Ansamblių vakaro koncertui laukia dūzgės Vilniaus gatvėje – prie iniciatyvos jungiasi apie dešimt pramogų vietų. Tikiu, kad tai dar labiau suartins miestiečius ir svečius bei padės pajusti unikalią, visus lietuvius vienijančią Dainų švenčių atmosferą“, – sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas. „Vasaros terasa“ šią savaitę tampa išskirtine šimtmetį mininčios Dainų šventės erdve, kurioje vyks nemokamos tiesioginės renginių transliacijos. Trečiadienį, liepos 3 d. Ansamblių vakaro „Gyvybės medis“ transliacija iš Kalnų parko prasidės 22 val. Visą vakarą sostinės Vilniaus g. esančios pramogų vietos leis lietuvišką muziką, kvies šokti ir siūlys specialiai Dainų šventei sukurtus gėrimus. Švęsti kvies „Vasaros terasa“, „10 Reasons Lounge“, „Dirigentai“, „Gringo“, „Piana Vyshnia“, „Plus plus plus“, „Roxy bar“ ir „Rumor Lounge & Club“. Įsiamžinti šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės proga vilniečius ir miesto svečius – meno kolektyvus, užsienio lietuvius ir svečius – kvies prie Radvilų rūmų muziejaus įrengta foto sienelė. Gėlėta instaliacija Vilniaus g. stovės nuo trečiadienio iki penktadienio. Daugiau informacijos apie Dainų šventės dūzges galite rasti čia.

Gegužės2024

Ruošiantis šimtmečio Dainų šventei, vilniečiai kviečiami dainuoti drauge su jos dalyviais

Ruošiantis šimtmečio Dainų šventei „Kad giria žaliuotų“, gegužės 18 d. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti nemokamame renginyje „Vilnius dainuoja“, pasikartoti žinomiausias dainas bei drauge išmokti naujų kūrinių. „Vilnius visus metus intensyviai ruošiasi šimtmečio Dainų šventei, kuri sostinėje šurmuliuos pirmąją liepos savaitę. Pajusti Dainų šventės nuotaiką ir teigiamas emocijas galima būnant ne tik jos dalyviu, bet ir aktyviu, kartu dainuojančiu bei šokančiu žiūrovu. Tai skatindami, kviečiame vilniečius ir miesto svečius į Rotušės aikštę, kur visą dieną bus galima mokytis žinomiausiais Dainų švenčių dainas ir šokius. Džiaugiuosi, jog švęsdami tradicinę Gatvės muzikos dieną, susitiksime ir vienysimės pasitikdami šimtmečio Dainų šventę“, – sako Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė. Gegužės 18 d., šeštadienį nuo 14 val. Rotušės aikštėje vyks ansamblių vakaro, folkloro, šokių ir dainų dienos dalyvių pasirodymai, į kuriuos galės įsitraukti ir renginio žiūrovai, miesto gyventojai bei svečiai.

Balandžio2024

„Angelų vaikai“ suskrenda į Vilniaus mokytojų namus

Balandžio 7 d. 11 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje šurmuliuos šilta ir jauki kasmetinė Atvelykio šventė „Angelų vaikai – su meile Jums“, kurioje dalyvaus ir savo darbelius pristatys auklėtiniai iš visos Lietuvos specialiųjų ugdymo įstaigų. Jau antrą dešimtmetį šią šventę Vilniaus mokytojų namai rengia kartu su LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba. Kartą per metus šurmuliuojančios darbelių parodos – mugės mažieji dalyviai laukia su nekantrumu. Vaikai su negalia iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų ruošiasi šventei ištisus metus. Lydimi pedagogų atvyksta parodyti savo rankelėmis sukurtų dirbinių, kuriuos noriai perka į šventę užsukantys svečiai. Atvelykio šventės „Angelų vaikai – su meile Jums“ tikslas parodyti, kad kiekvienas esame visuomenės dalis. Svarbu pajausti, kad ne tik mes jiems reikalingi, bet ir jie mums. Angelų vaikai spinduliuoja meile, šiluma, kaip ir nepaprasti jų kūriniai. Pasak LR vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės „Vaikų sukurti darbeliai kasmet džiugina širdį ir pati šventė sukuria nuostabią šiltą atmosferą. Džiaugiamės aktyviu vaikų dalyvavimu bei šių vaikų mokytojų nuoširdžiu atsidavimu bei rūpesčiu. Ši šventė visus mus sujungia ir įtraukia dalintis savo kūryba, būti ir džiaugtis kartu.“

Kovo2024

Moterų bendrystės klubas: „Vis daugiau moterų čia randa sau vietą“

Dar tik antrus metus gyvuojanti socialinė iniciatyva moterų bendrystės klubas „Ne Vienos“ suburia vis daugiau moterų. Kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį Vilniaus mokytojų namuose vykstantys gyvi atviri susitikimai puikiausias įrodymas, kad moterims bendrystė – labai svarbi. „Kas kartą, į kiekvieną susitikimą ateina naujų moterų. Labai smagu matyti, kad moterims reikia moteriško palaikymo, supratimo ar tiesiog draugijos. O dar smagiau tai, kad yra begalė moterų, kurios su mumis yra nuo pat klubo gyvavimo pradžios yra klubo „draugės“ (narės), vadinasi kažką darome tikrai teisingai“, - džiaugiasi klubo įkūrėja Nora Strautnikaitė ir priduria, kad po kiekvieno kasmėnesinio susitikimo sulaukia palaikymo ir pritarimo, kad toks klubas išties reikalingas. „Ne Vienos“ teikia emocinę paramą ir palaikymą vienatvę patiriančioms moterims. O sparčiai augantis prisijungiančiųjų skaičius, neleidžia abejoti tokios iniciatyvos reikalingumu. Savo veiklą klubas pradėjęs nuo kasmėnesinių gyvų susitikimų, dabar gali pasiūlyti žymiai daugiau veiklos moterims.

Vasario2024

Vilniaus mokytojų namų folkloro ansambliui „Srauna“ 20 metų!

Maloniai kviečiame kartu pasidžiaugti nueitu gražiu keliu - folkloro ansambliui „Srauna“ sueina 20 metų. Per 20 metų keitėsi nariai, o taip pat pasikeitė net 4 vadovės: Dalia Magylienė, Valdonė Bereikienė, Akvilė Rubikienė bei Toma Grašytė-Jegelevičienė. Nueitas kelias toks įvairus, dainomis palydėti mergvakariai, vestuvės, suburta daugybė žmonių per Advento, Ilgių vakarones. Taip pat vakaro metu prisiminsime ir Anapilin iškeliavusias narias. Susitikime vasario 9 d. (penktadienį) Vilniaus mokytojų namų Baltojoje salėje 18 val. paminėti nueitą gražų kelią. Vakaro metu girdėsite gražiausias ansamblio dainas, taip pat klausysimės ir bičiulių dainų - svečiuosis folkloro ansambliai „Žeiria“ bei „Laukis“.

Sausio2024

Vilniaus šviesų festivalis – sostinės gimtadienio su(si)tikimo vieta

Vilniaus šviesų festivalis – meno, technologijų bei ryškios šviesos šventė ir laukiama sostinės gimtadienio tradicija, kaip ir kasmet, susitikti kvies tuo pačiu metu – sausio 25-ąją. Šeštajį kartą vyksiantis renginys, sveikinantis Vilnių su 701-ąja sukaktimi, tęsis iki sausio 28 d. Šviesa naudojama svarbiausioms akimirkoms švęsti. Vilniaus šviesų festivalis kasmet kuria inspiruojančią šventę mieste ir su gimtadieniu sostinę sveikina kaskart pristatydamas naują, kelias dienas trunkančią, šviesos meno parodą. Šįmet susipažinti su jos dalyvių, aktualių pasaulyje kūrėjų darbais, kuriuose susilieja kūrybiškumas, šiuolaikinis menas ir technologijos, vilniečiai ir miesto svečiai turės galimybę sausio 25–28 d., kas vakarą nuo 18 iki 23 val.

Gruodžio2023

„LIK SVEIKA , KALĖDŲ EGLUTE“– ŠVENTĖ VISAI ŠEIMAI!

2024 m. sausio 6 d. šeštadienį, Vilniaus mokytojų namų kiemelyje šventė visai šeimai „Lik sveika, Kalėdų eglute“. Tai baigiamasis renginių ciklo „Kalėdos sostinėje“ renginys - vainikuosiantis šventinį laikotarpį. Vienas gražiausių šventės akcentų – simbolinis atsisveikinimas su Kalėdų eglutėmis. Praėjus gražiausioms metų šventėms neskubėkite išmesti žaliaskarių į gatves — atneškite eglutes į kiemelį, specialus automobilis lauks jau nuo 16.30 val. Šventės pradžia sausio 6 d. 18 val. Kiemo vartai atveriami 17.30 val.

Gruodžio2023

AKTUALI, NAGRINĖJANTI GLOBALIĄ KLIMATO KRIZĘ INICIATYVA

Gruodžio 19 d. 15 val. Vilniaus mokytojų namų Mažojoje salėje vyks paskutinis šiais metais spektaklio „Pasišiukšlinę“ eskizo pristatymas moksleiviams. Po spektaklio - kūrybinės dirbtuvės, kuriose jaunuoliai tyrinės spektaklyje nagrinėjamą klimato kaitos temą, o vėliau taps spektaklio bendraautoriais - režisieriais ir dramaturgais - ir kartu kurs galimas spektaklio pabaigas. Kad labiau įsigilintų į klimato kaitos temą, moksleiviai taip pat žiūrės filmą „Iš jūros gelmių“/ Fra det vilde hav. Rež. Robin Petré, Danija. 2021 m., 78 min.

Gruodžio2023

Moterų bendrystės klubo „NeVienos“ įkūrėja Nora Strautnikaitė dalyvavo vykusiuose LR Prezidento G. Nausėdos projekto „Lietuvos galia“ apdovanojimuose

Iniciatyvos „Lietuvos galia“ tikslas – aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią. „Lietuvos galia“ man yra būtent tokia bendruomenė, kurioje kiekvienas gali atrasti bendraminčių. Bendruomenė, kurioje nuolat auga, stiprėja ir grūdinasi pilietinė galia. Mūsų Lietuvos galia“, – kalbėjo šalies vadovas. Apdovanojimų ceremonijos metu buvo pristatyti šių metų konkurso laureatai – 20 organizacijų ir bendruomenių, kurios užsiima įvairiausiomis veiklomis. Moterų bendrystės klubas nominuotas „Teisingos Lietuvos“ kategorijoje. Šios iniciatyvos organizuojami gyvi moterų susitikimai Vilniaus mokytojų namuose vyksta jau antrus metus. Į juos kas kartą susirenka vis daugiau moterų.

Gruodžio2023

Smagiai „trakštelėjo“ kūrybinių žaidimų turnyro „Vilnius – kietas riešutėlis“ finalas. Stipriausios komandos savaitgalį varžėsi Vilniaus mokytojų namuose

Pavasarį startavęs kūrybinių žaidimų apie Vilnių turnyras skirtas šeimai ir draugams keliavo po sostinės bibliotekas. Kiekvienas atrankinis turas vykdavo vis kitoje miesto bibliotekoje, kur žaisti susirinkdavo vietinės bendruomenės nariai. Gruodžio 2 d. Vilniaus mokytojų namuose visų turų nugalėtojai dalyvavo žaidimo finale, kur buvo išrinkta nugalėtojų komanda.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: