Vilniaus mokytojų namai

Kas mes esame

Vilniaus mokytojų namai įsteigti 1946 metais.Tuo metu kiekviena didesnė profsąjunginė organizacija turėjo savo kultūros židinį. Mokytojai - taip pat. Pavadinimas liko iki šių dienų ne tik dėl tradicijos tęstinumo, bet ir naujai permąstant MOKYTOJO vardo svarbą, aukštai vertinamą nuo senų laikų. Išmintis byloja: „mes nesame nei priešai nei draugai – esame vienas kito MOKYTOJAI.”

Įprasmindami šią svarbą, vieni kitiems kuriame MOKYTOJŲ NAMUS,  kuriuose susitinka kuo įvairiausi požiūriai, nuomonės, temperamentai, siekiai. Įvairiausiuose veiklose ir kūrybiniuose atsivėrimuose prisipildome, išsipasakojame, pasidalijame, pasidžiaugiame ir...paliūdime drauge - atrandame bendravimo atmosferą, atvirą visokio amžiaus ir „sukirpimo“ žmonėms.

Nuo 1993 metų kultūros ir švietimo centro Vilniaus mokytojų namų steigėjas yra Vilniaus miesto savivaldybės taryba.

Daugiafunkcinis, kultūros ir švietimo centro Mokytojų namų, pobūdis sudaro sąlygas pasireikšti tiek meno sričių įvairovei, tiek pedagogų tobulinimuisi, bei visoms kitoms švietėjiškoms kultūrinėms veikloms.

Kultūros ir švietimo centre veikia 18 mėgėjų meno kolektyvų, 18 pomėgių klubų, per metus organizuojama per 450 įvairių žanrų ir formų renginių. Savo auditoriją atrado Mokytojų namų kiemelyje „Vasaros terasa” vykstantys renginiai.  Net keturi mėgėjų meno kolektyvai apdovnoti aukščiausiu mėgėjų meno įvertinimu, nominacija „Aukso paukštė“. Mokytojų namai apdovanoti nominacija „Geriausias kultūros centras”.

Be tradicinių per ilgus metus žinomų kolektyvų (berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas”,  liaudiškos muzikos ansamblio „Kankleliai”, Mokytojo Balio Petrulionio turistų klubo, žemaičių, dzūkų ir kt.) čia savo namų stogą atrado, sėkmingai gyvuojančios – galerija „Vartai”,  Vilniaus vaikų ir jaunimo meno bei „Koridoriaus” galerijos, Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla, Valstybės institucijų kalbų centras ir kitos kultūrinę edukacinę  veiklą vykdančios institucijos.

Vilniaus mokytojų namai - Lietuvos kultūros centrų asociacijos narys.

Ketvirtadienis
Birželio 29 d. 11 val.
Koncertas Skiemų globos namų bendruomenei
Penktadienis
Birželio 30 d. 18 val.
Susitikimai „Vilnius-Krokuva“
© Vilniaus mokytojų namai,
2017 Visos teisės saugomos.
Programavo Webtemple