Vilniaus mokytojų namai
EN

Pasaulinė trimito žvaigždė Ole Edvard Antonsen ir NIKO | Vilnius


Šv. Kotrynos bažnyčia
Trečiadienis
Sausio 22 d.
19:00 val.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO pristato koncertinę programą kartu su vienu garsiausių šių laikų trimitininkų iš Norvegijos - Ole Edvard Antonsen. 

Viena didžiausių visų laikų Norvegijos muzikos žvaigždžių tituluojamas Ole Edvard Antonsen yra išleidęs daugiau nei 60 kompaktinių plokštelių, grojęs solo svarbiausiose koncertų salėse bei bendradarbiavęs su tokiais žymiais dirigentais, kaip Mariss Jansons ar Kent Nagano. Regis pasiekęs daugelį savo instrumento repertuaro ribų, žinomas muzikas vis daugiau dėmesio pradėjo skirti daugiau iššūkių keliantiems meniniams sumanymams. Šiandien O. E. Antonsen žinomumas greitai plečiasi už klasikinės muzikos ribų,- menininkas  atlieka ne tik klasikinę, bet ir džiazo, populiariąją muziką, improvizuoja tiek akustiškai, tiek pasitelkdamas elektroninei muzikai būdingas technikas, rašo savo paties kompozicijas. 

Turbūt natūralu, kad į O. E. Antonsen akiratį papuolė ir lietuvių kompozitorius G. Gelgotas bei jo vadovaujamas NIKO ansamblis. Jų kūrybinė draugystė prasidėjo 2016 metais, kai ansamblis buvo pirmą kartą pakviestas koncertuoti trimitininko vadovaujamame festivalyje „Festspillene i Elverum" Norvegijoje. NIKO į šį festivalį sugrįžo dar dukart, o 2019 m. pradžioje Vilniuje surengė bendrą įrašų sesiją, kurios rezultatai jau greitai pasieks klausytojus. Nuosekliai besivystanti kūrėjų ir atlikėjų draugystė, natūralu, įgauna vis išbaigtesnes formas ir jau virsta kūrybingomis ir konceptualiomis koncertinėmis programomis. 

Šiuo metu atlikėjai ruošia pačią pirmąją stambios apimties bendrą programą ir klausytojai Lietuvoje - Vilniuje ir Klaipėdoje - ją galės išgirsti pirmieji, jau 2020 sausio mėnesį. Tai programa, kurią sudaro autorinė Gelgoto muzika ir į ją įkomponuotos, specialiai kuriamos Ole Edvard Antonsen improvizacijos, kurios ir bus atliekamos paties trimitininko. Koncertui įvairovės suteiks ir skambėsiantys gražiausi baroko epochos trimito repertuaro kūriniai. "Sprendimas šiuolaikinės muzikos koncertą praturtinti barokine muzika buvo priimtas gana impulsyviai. Išsikalbėjome, kad šiuo metu abudu "degame" barokine muzika, esame jos įkvėpti,  kalbėjome apie tai, kad daugelis šiuolaikinės muzikos iš tiesų yra giminingesnė barokui, nei, tarkim, klasicistinei muzikai. Laukiame šio koncerto, nes visi kartu leisimės į jaudinančią muzikinę patirtį, kuri mums patiems, tikiu, pateiks malonių staigmenų" - kalbėjo kompozitorius Gediminas Gelgotas.

Bilietai: 10-32 Eur.
https://store.bilietai.lt/public/?concert=303413&design=bilietai&lang=lit&center=1745&policy=1#view=ticketsselect
Bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt ir bilietai.lt kasose.
Informacija apie bilietus nemokamu informacijos numeriu 1588 (informacija Jums bus suteikta nemokamai, mokėsite tik už ryšio paslaugas pagal Jūsų operatoriaus taikomus tarifus).
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: