Vilniaus mokytojų namai

Rugsėjo renginiai

Rugsėjo 2 d.

VMN Didžioji salė, 17 val.
Rusų romanso mylėtojų Lietuvoje draugijos MELOS vakaras
„Dar ne kartą Jūs prisiminsite mane” skirtą Valerijaus Agafonovo atminimui.
Vakaro vedėja humanitarinių mokslų daktarė Jelena Bachmėtjeva.

Rugsėjo 3 d.

VMN Kiemelis, 19 val.
Freedonia – world music orkestras (Ispanija)
Grupė:
Maika Sitte - vokalas,
Israel Checa - būgnai,
Fran Panadero - bosinė gitara,
Joaquín Rodriguez - perkusija,
Ángel Pastor - gitara,
Roberto Garcia - klavišiniai,
David Pérez - saksofonas,
Israel Carmona - trombonas,
Luis Soler - trimitas,
Alex Fernández - saksofonas ir fleita.
Bilietus platina www.bilietai.lt
Organizatorius www.gmgyvai.lt

Rugsėjo 5 d.

Rugsėjo 6 d.

Rugsėjo 7 d.

VMN Svetainė, 15 val.
Vilniaus kupiškėnų klubo popietė
Knygos „Greimas arti ir toli" sutiktuvės.
Dalyvauja knygos autorius Karolis Rimtautas Kašponis,
LTMA docentas Romualdas Aidukas.
VMN Kiemelis, 12-16 val.
Blusų turgus
Antikvariniai daiktai, menininkų sukurti darbai, šiaip mielos smulkmenos bei kūrybinės dirbtuvėlės.
Organizatorius: http://blusuturgus.wordpress.com/

Rugsėjo 10 d.

VMN Svetainė, 18.30 val.
Tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė 2014”
Post folkloro muzikos vakaras su Mykolo Riomerio universiteto folkloro ansambliu „Ritingo” vad. Arvydas Kirda (Vilnius).

Rugsėjo 11 d.

VMN Kiemelis, 19 val.
Gyvos muzikos vakaras
Koncertas nemokamas.
Organizatorius: www.vasarosterasa.lt

Rugsėjo 12 d.

VMN Didžioji salė, 18 val.
Tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė 2014”
Didysis „Griežynės” koncertas.
Šv. Kotrynos bažnyčia, 18 val.
Vilnius – Krokuva. Susitikimai
Solistė ANNA TRETER.
Instrumentinė grupė: WOJCIECH BOBROWSKI (bosinė gitara),
TOMASZ HERNIK (akordeonas, trombonas),
JAN HNATOWICZ (gitara),
ARTUR MALIK (mušamieji),
ADAM NIEDZIELIN (klavišiniai).
Programoje: tango, bliuzo ir fado melodijos.
Įėjimas nemokamas.

Rugsėjo 13 d.

VMN Didžioji salė, 16 val.
Vakaras – koncertas „Tėviškės padangėje su mėnesienos vaišėmis”
Rašytojo, diplomato Igno Šeiniaus atminimo.
Dalyvaus Širvintų krašto mėgėjų meno kolektyvai, aktoriai, muzikai, literatai, diplomatai ir kt.
Renginio metu bus renkamos lėšos I. Šeiniaus paminklui sukurti ir pastatyti Širvintose.

Rugsėjo 14 d.

VMN Svetainė, 12-16 val.
Blusų turgus
Antikvariniai daiktai, menininkų sukurti darbai, šiaip mielos smulkmenos bei kūrybinės dirbtuvėlės.
Organizatorius: http://blusuturgus.wordpress.com/
Šv. Kotrynos bažnyčia, 18 val.
XXIV senosios muzikos festivalis „Banchetto Musicale”: Garsai tarp Rytų ir Vakarų
La memoria de Oriente: Andalūzijos, arabų, turkų ir sefardų muzika Iberijos pusiasalyje.
Ansamblis „Zejel” (Ispanija):
IMAN KANDOUSSI (balsas),
JUAN MANUEL RUBIO (persiškas santuras, hudri-gurdi),
ÁLVARO GARRIDO (mušamieji).
Programoje skambės XII – XIV amžių Andalūzijos, arabų, turkų ir sefardų muzika.
Bilietai: 20, 30, 40, 50 Lt (platina Bilietų Pasaulis)/ 5,79 – 14,48 €

Rugsėjo 15 d.

Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.
XXIV senosios muzikos festivalis „Banchetto Musicale”: Garsai tarp Rytų ir Vakarų
Turcaria: barokiniai Rytų muzikos įvaizdžiai Europoje
Ansamblis Les Esprits Animaux (Nyderlandai):
TOMOE BADIAROVA (smuikas),
DAVID ALONSO MOLINA (smuikas),
ELODIE VIROT (traverso fleita),
FRANCISCO JAVIER LUPIANEZ RUIZ (smuikas),
ROBERTO ALONSO ALVAREZ (barokinė violončelė),
Patrica Vintem (klavesinas).
Programoje: G. F. Handelio, J. J. Fuxo, M. Corrette, J.-Ph. Rameau, P. Royer, J. B. Lully, A. Campra kūriniai.
Bilietai: 20, 30, 40, 50 Lt (platina Bilietų Pasaulis)/ 5,79 – 14,48 €

Rugsėjo 16 d.

VMN Svetainė, 18 val.
Žemaičių kultūros draugijos vakaras
Ipolito Petrošiaus „Gorainių kaimui 400 metų. O Petrošiams..?” ir „Žemaičių kultūros savastys II. Epochų jungtys”
knygų sutiktuvės, sudarytojas Virginijus Jocys.
Vakaro vedėja Draugijos pirmininkė Dalia Juodkaitė-Dirgėlienė.

Rugsėjo 17 d.

Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.
Smuiko ir gitaros amžių dvikova
Atlikėjai:
ZBIGNEV LEVICKI (smuikas),
AURELIJUS GLOBYS (gitara),
DARIUS PAŠIŪNAS (būgnai, perkusija).
Bilietai: 29 – 59 Lt (platina Tiketa)/ 8,40 – 17,09 €

Rugsėjo 18 d.

Riešės gimnazijoje, 10 val.
Projektas „Jie su Vilnija suaugę”
Literatūrinė kompozicija „Budėję lietuvių raštijos aušroje”: Mykolas Lietuvis, Stanislovas Rapolionis.
Dalyvaus: skaitovas Juozas Šalkauskas, liaudies dainų atlikėjos Vitalija Brazaitienė, Vilmantė Lapukienė, literatas Juozas Žitkauskas.
Paberžės „Verdenės” gimnazijoje, 12 val.
Projektas „Jie su Vilnija suaugę”
Literatūrinė kompozicija „Budėję lietuvių raštijos aušroje”: Mykolas Lietuvis, Stanislovas Rapolionis.
Dalyvaus: skaitovas Juozas Šalkauskas, liaudies dainų atlikėjos Vitalija Brazaitienė, Vilmantė Lapukienė, literatas Juozas Žitkauskas.

Rugsėjo 19 d.

Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.
Cuushe ir AUS - svajingas japoniškos elektroninės muzikos duetas
Atlikėjai:
CUUSHE (vokalas, gitara, sintezatorius),
AUS (elektronika).
Bilietai: 20 – 25 Lt (platina Bilietų Pasaulis)/ 5,79 – 7,24 €

Rugsėjo 20 d.

Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.
Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė” rudens lygiadienio koncertas
Atlikėjai:
AISTĖ SMILGEVIČIŪTĖ (vokalas),
ROKAS RADZEVIČIUS (akustinė gitara, vokalas),
MANTVYDAS KODIS (akordeonas),
KĘSTUTIS DRAZDAUSKAS (fleita),
JONAS KRIVICKAS (elektrinė gitara),
GEDIMINAS ŽILYS (bosinė gitara, kanklės),
SALVIJUS ŽEIMYS (mušamieji).
Koncerte dalyvaus styginių kvartetas ir pilietinis choras.
Bilietai: 65 - 80 Lt/ 18,8 – 23,17 €

Rugsėjo 21 d.

VMN Kiemelis, 12-16 val.
Blusų turgus
Antikvariniai daiktai, menininkų sukurti darbai, šiaip mielos smulkmenos bei kūrybinės dirbtuvėlės.
Organizatorius: http://blusuturgus.wordpress.com/

Rugsėjo 22 d.

215 auditorija, 18 val.
Etikos ir kultūros mokykloje
Paskaita.
Lektorius Aleksandras Žarskus.
VMN Mažoji salė, 18 val.
Parodos „Menas kovoje prieš vėžį” atidarymas
Paroda veiks iki spalio 31 d.

Rugsėjo 23 d.

VMN Svetainė, 18 val.
Vakaras iš ciklo „Pasidainavimai su Veronika”.
Dalyvauja Arvydos ir Gailos Kirdų vadovaujami kolektyvai.
Vakarą ves Veronika Povilionienė.
Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.
Siela niekada nenutyla '14
Lietuvos žydų genocido dienai
Atlikėjai:
DOVYDAS JUOZŪNAS (diskantas),
JOANA DAUNYTĖ (arfa),
DAINIUS JOZĖNAS (fortepijonas),
SAULIUS AUGLYS (mušamieji),
Vilniaus savivaldybės choras „Jauna Muzika” (meno vadovas VACLOVAS AUGUSTINAS).
Dirigentas: RONEN BORSHEVSKY (Izraelis).
Programoje: E. Whitacre, F. Mendelssohn, G. Faure, L. Bernstein kūriniai chorui ir instrumentams.
Įėjimas nemokamas.

Rugsėjo 25 d.

308 auditorija, 17 val.
Lietuvos mokytojų literatų „Spindulio” draugijos vakaras
Sezono atidarymas „Vasaros kūrybos kraitė”.
Dalyvauja Lietuvos mokytojų literatų „Spindulio” draugijos nariai.
Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.
Paryžiaus virtuozas
Solistas DOMINIQUE DE WILLIENCOURT (violončelė, Prancūzija).
Vilniaus miesto savivaldybės ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS.
Dirigentas DONATAS KATKUS.
Programoje: P. Čaikovskis, D. de Williencourt ir kt.
Bilietai: 27-64 Lt/ 7,82 – 18,54 €

Rugsėjo 26 d.

VMN Svetainė, 18 val.
Muzikos klubo VIENIŠAS VILKAS VII-ojo sezono atidarymo koncertas
Dalyvauja:
Šarūnas Mačiulis ir „Vilkai”;
„Bliuzoholikai”;
„Dinozaurai”;
„Bliuz-Minus-Plius”;
Studija „Vybor”;
„Dvi D” ir kiti.
Renginys nemokamas.
VMN Kiemelis, 12-17 val.
Europos kalbų Diena
Dalyvauja užsienio šalių ambasados ir kultūros centrai.
Programoje viktorina ir muzikinio šou „Lietuvos balsas” nugalėtojo Pauliaus Bagdanavičiaus koncertas.
Renginį veda Rolandas Vilkončius.
Renginį organizuoja VšĮ Valstybės institucijų kalbų centras ir tautinių bendrijų namai.
Šv. Kotrynos bažnyčia, 18 val.
XV-ojo tarptautinio Broniaus Jonušo festivalio koncertas skirtas „Trimito” 58-ojo sezono atidarymui
Dalyvaus:
JUDITA LEITAITĖ (mecosopranas),
prof. ALGIRDAS BUDRYS (klarnetas),
MARIUS BALČYTIS (trombonas),
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai: EMILIJA DAČINSKAITĖ, IZABELĖ JANKAUSKAITĖ, SALOMĖJA PETRONYTĖ, LAURYNAS KANEVIČIUS, MANTAS JARAŠŪNAS, LAURYNAS JAKUTIS.
Vedėja SIGITA STANKEVIČIŪTĖ.
Programoje klasikinių ir šiuolaikinių populiarių kūrinių improvizacijos.
Bilietai: 23, 33, 43 Lt (platina Bilietų pasaulis)/ 6,66 – 12,45€

Rugsėjo 27 d.

Šv. Kotrynos bažnyčia, 18 val.
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus 95-mečio koncertas
Dalyvaus:
Solistas IGOR BAKAN (bosas - baritonas),
PAULĖ GUDINAITĖ (fortepijonas),
LRT vaikų choras.

Programoje arijos iš W. A. Mozart, G. Verdi, R. Leoncavallo operų ir kt.
Bilietai: 32, 42, 52, 62, 82 Lt/ 9,27 – 23,7 €

Rugsėjo 28 d.

VMN Kiemelis, 12-16 val.
Blusų turgus
Antikvariniai daiktai, menininkų sukurti darbai, šiaip mielos smulkmenos bei kūrybinės dirbtuvėlės.
Organizatorius: http://blusuturgus.wordpress.com/

Rugsėjo 29 d.

215 auditorija, 18 val.
Etikos ir kultūros mokykloje
Paskaita.
Lektorius Aleksandras Žarskus.

Rugsėjo 30 d.

Bagaslaviškio (Širvintų r.) I. Šeiniaus pagrindinėje mokykloje, 14 val.
Projektas „Jie su Vilnija suaugę”
Literatūrinė – muzikinė kompozicija „Žmogus tik meilėje gali laimingai gyventi”, skirta Igno Šeiniaus kūrybai.
Dalyvaus: aktoriai Birutė Mar, Aleksas Kazanavičius, pianistė Lauryna Lankutytė, iniciatyvinės grupės I. Šeiniaus paminklui sukurti pirmininkė Danutė Miliukienė, literatas Juozas Žitkauskas.

Renginių metu bus skaitomos ištraukos iš I. Šeiniaus kūrinių „Kuprelis”, „Mėnesiena”, „Vasaros vaišės”, „Siegfried Immerselbe”, skambės L. Van Beethoven‘o, C. H. C. Reinecke, G. Verdi muzika.
Molėtų kultūros centre, 17 val.
Projektas „Jie su Vilnija suaugę”
Literatūrinė – muzikinė kompozicija „Žmogus tik meilėje gali laimingai gyventi”, skirta Igno Šeiniaus kūrybai.
Dalyvaus: aktoriai Birutė Mar, Aleksas Kazanavičius, pianistė Lauryna Lankutytė, iniciatyvinės grupės I. Šeiniaus paminklui sukurti pirmininkė Danutė Miliukienė, literatas Juozas Žitkauskas.

Renginių metu bus skaitomos ištraukos iš I. Šeiniaus kūrinių „Kuprelis”, „Mėnesiena”, „Vasaros vaišės”, „Siegfried Immerselbe”, skambės L. Van Beethoven‘o, C. H. C. Reinecke, G. Verdi muzika.

Visi rugsėjo renginiai

Trečiadienis
Rugsėjo 3 d. 19 val.
Freedonia – world music orkestras (Ispanija)
Penktadienis
Rugsėjo 5 d. 18 val.
Festivalio „Music week” koncertai
© Vilniaus mokytojų namai,
2014 Visos teisės saugomos.
Programavo Webtemple