Vilniaus mokytojų namai
EN

PASAKŲ PAVASARIS 2019. XYZ atranda pasaką

Jau antrus metus Vilniaus mokytojų namuose ir šv. Kotrynos bažnyčioje organizuojamas festivalis „Pasakų pavasaris". Tai renginių, spektaklių ir ineraktyvių edukacinių veiklų savaitgalis  skirtas vaikams.

Šių metų festivalio tema „XYZ ATRANDA PASAKĄ". Renginio veiklų metu bus bandoma parodyti, kaip naujame šimtmetyje transformuojasi pasaka, į kokias formas, žanrus ir technologines pasiūlas ji gali išvirsti atsiliepdama į naujos vaikųir paauglių kartos poreikius ir gyvenimo būdą. 

2019 gegužės 17 d. Moksleivių diena „Va čia tai pasaka!“ *

10:00  „Pasakų pavasario“ atidarymas Mokytojų namų kiemelyje

Pasakiško vardo ir spalvotos festivalio juostelės suteikimas.

Atidarymo flašmobas.

Pasakiška laikinų tatuiruočių studija.

11:00  IT pasaka „Sliekas bevardis“

Projektoriaus ekrane rodoma ir sekama pasaka apie slieką Bevardį, Tai keliolikos pabaigų interaktyvi pasaka apie patį mieliausią Pelkės klajūną, o tiksliau – keturias jo charakterio puses. Vaikai balsavimo ir debatų būdu renkasi alternatyvas ir lemia pasakos eigą ir pabaigą. Moderatorius, pasakos autorius  ir išmaniosios aplikacijos kūrėjas Gediminas Cibulskis 

11:40 – 13:40  Rotacinės nuotykių edukacijos skirtingose Mokytojų namų erdvėse

Kiekviena klasė su savo vedliu - pasakų personažu,  keliauja į vis kitą edukacinę veiklą, kas 40 min. grupės keičiasi vietomis. Edukaciniai nuotykiai:

  • Protmūšis ir pasakų bingo „Apie ką mes čia?“ Azartiškai  smagūs galvosūlkiai ir komandiniai žaidimai pasakų tema. 
  • Mokslinių eksperimentų dirbtuvės „Mėgintuvėlio pasaka“ XXI amžiaus pasaka iliustruojama įvairiausiais moksliniais eksperimentais. Mokslines paslaptis padės atskleisti “Mėgintuvėlis. Lt” įkūrėja  Dr. Renata Česūnienė
  • Teatro laboratorija „Na ir žąsinas tas moliūgas“. Čia nėra žiūrovų, visi vaikai gauna roles ir čia pat gimsta spektaklis, kur visiems gerai žinoma pasaka virsta smagiu nuotykiu. Į kurį vaikai keliauja kartu su teatro edukologe, aktore Žana Jablonskyte Gudaitiene.
  • Pasakiška arbatėlė. Mes vaišiname sausainiais ir kvapniausia arbata iš didžiuuulioooo arbatinuko, o vaikai draugiškai dalinasi savo atsineštais užkandžiais. Tiesiog pasakiškas piknikas!

14:20  Teatro studijos „Elementorius“  spektaklis „Taip reikėjo“ šv. Kotrynos bažnyčioje . Režisierė Eglė Storpirštienė

Suserga mokytoja ir neįvykusios pamokos metu klasė nusprendžia žaisti atvirumo žaidimą. Kurie iš jų išdrįs  pasidalinti ypatingomis savo gyvenimo istorijomis ar keisčiausiomis fantazijomis… 

*Visos dienos veiklų kaina vienam moksleiviui – 5.00 eurai pagal „Kultūros paso“ programą.

https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/372

Pasakų pavasaris 2019 moksleivių dienos programa.pdf* 
*Svarbu: Elektroninėje versijoje įsivėlė klaida, teatro studijos „Elementorius“ spektaklio pradžia 14:20 val. 


 2019 gegužės 18 d. Šeimos ir paauglių diena „Ilgai ir laimingai!” 

12:00  Šv. Kotrynos bažnyčia/spektaklis visai šeimai

KLAIPĖDOS JAUNIMO TEATRO SPEKTAKLIS  - „KNYGŲ PERSONAŽAI ATGYJA“

Tai unikali proga pamatyti  vilniečių pamėgtos  trupės  spektaklį visai šeimai Šv. Kotrynos bažnyčioje. „Knygų personažai atgyja“ – tai tai edukacinis Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis vaikams ir jų tėveliams. Kūrybinės grupės idėja – sužadinti vaikų norą paimti į rankas knygą ir atrasti jos stebuklingą pasaulį. 
Spektaklio kūrėjai literatūrą paverčia interaktyviu ir patraukliu žaidimu. Šeši personažai iš vaikų literatūros klasikos kūrinių, tokių kaip „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Pepė Ilgakojinė“, „Batuotas katinas“, atgyja tiesiog žiūrovų akivaizdoje ir kuria nuotaikingą bei įtraukiantį reginį. Aktoriai stebina muzikalumu, atliekamais akrobatiniais triukais ir netikėtomis išdaigomis, o subtili spektaklio scenografija kuria puikią atmosferą bei žadina vaizduotę.

Režisierė Neringa Krunglevičiūtė, scenografė Evelina Šimelionė.

Bilieto kaina 5 eur. www.bilietai.lt 

16:00  Vilniaus mokytojų namų kiemelis / paauglių ir jaunimo vakaras

IMPRO 241 – IMPROVIZACIJŲ TEATRO ŠOU „XYZ  ATRANDA PASAKAS“

IMPRO 241 – tai visada dozė gero juoko, tai improvizacijų teatras, kuriame dalyvauja ir žiūrovai. 5 aktoriai, 2 muzikantai ir publika – visi drauge sukuria išskirtinę emociją, kuriai abejingų nelieka. Atlikėjai scenoje žaidžia improvizacinius žaidimus, kuria pasirodymus čia ir dabar. Žiūrovai, savo ruožtu, yra neatsiejama to dalis – publika  siūlo pasirodymo temas ir  tampa pasirodymo scenaristais, režisieriais ir dalyviais.

Bilieto kaina 4 Eur. www.bilietai.lt

Pasakų pavasaris 2019 šeimų dienos programa.pdf

2019 m. balandžio 8 d.

Visos naujienos

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: