Vilniaus mokytojų namai
EN

Vilniaus mokytojų namų vaikų ir jaunuolių folkloro ansamblio „Reketukas“ Respublikinėse moksleivių folklorinių šokių varžytuvėse „Patrepsynė“ laimėtos net dvi nominacijos

Savaitgalį Šiaulių arenoje vyko Šiaulių kultūros centro organizuojamas  respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2018“ finalinis renginys. Renginio metu varžėsi ir savo meistriškumą bei šokio originalumą demonstravo beveik šimtas porų iš visos Lietuvos. Organizatoriai primena, kad kasmet organizuojamos varžytuvės šiais metais vyko jau 14-ąjį kartą. Finaliniame renginyje savo jėgas ant KK „Šiauliai“ parketo išbandė 91 šokėjų pora iš 17 Lietuvos savivaldybių. Tarp patyrusiųjų šokėjų buvo nemažai ir abiturientų porų, kurie tą pačią dieną laikė informatikos egzaminą.

Varžytuvės garsėja tuo, kad čia pralaimėjusių nebūna. Vien dalyvaudamas gali tiesiog smagiai pašokti ir prasmingai praleisti laiką. 

„Patrepsynė“ kadaise prasidėjo tik Šiaulių regione, tačiau netrukus išplito per visą šalį. Varžytuvių nugalėtojai kviečiami į panašias varžytuves Latvijoje. Šokėjams akompanavo Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vad. Arūnas Stankus) ir Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vad. Jūratė Stakvilevičienė).

Šiauliuose šimtai moksleivių šoko folklorinius šokius. Poras vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė pirmininkas etnologas Ernestas Spičas ir etnologai, choreografai: dr. Ramutė Gaučaitė, dr. Laura Lukenskienė, Lina Vilienė ir Ieva Vorobjovaitė. 

2018 Šokėjų poroms paskirtos 36 nominacijos už geriausiai atliktus šokius, joms įteikti diplomai ir prizai. Šauniausioms „Patrepsynės 2018“ poroms įteikti nugalėtojų marškinėliai ir šiauliečio tautodailininko Alberto Martinaičio pagaminti specialūs prizai – akmeniniai pakabukai, kanklės.

Šauniausia pradedančiųjų grupės pora tapo Vilniaus mokytojų namų vaikų ir jaunuolių folkloro ansamblio „Reketukas“ šokėjai Benita Filatovė ir Mikas Ramanauskas (vad. Irena Strazdienė).

2018 Pažengusiųjų grupėje laimėjo Vilniaus mokytojų namų vaikų ir jaunuolių folkloro ansamblio „Reketukas“ šokėjų pora Aušrinė Subačiūtė ir Emilis Strazdas (vad. Irena Strazdienė).

Šauniausi patyrusiųjų grupėje buvo Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Dailingė“ šokėjai Julija Garnytė ir Vidmantas Paleckis (vad. Birutė Nemčinskienė). Patrepsynė 2018

 

Daugiau informacijos:

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/patrepsynes-dvasia-is-informatikos-egzamino-tiesiai-i-tautini-kostiuma-56-971104 

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/05/13/news/finaliniame-patrepsynes-2018-renginyje-varzesi-91-sokeju-pora-6276214/

 

 

2018 m. gegužės 15 d.

Visos naujienos

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: