Vilniaus mokytojų namai
EN

Orientacinis žaidimas su keturkoju draugu „Šniukštinėju Vilnių“


Vilniaus senamiestis
Sekmadienis
Spalio 21 d.
11-13 val.

Laikas: spalio 21 d. 11- 13 val.

Renginio pobūdis: edukacinis orientavimosi žaidimas. Maršruto ilgis beveik 6 km. Vilniaus senamiestyje.

Maršruto pradžia/pabaiga ir susitikimo vieta: S. Moniuškos skvere prie šv. Kotrynos bažnyčios (Vilniaus g. 30).

Tikslas: sudaryti galimybę vilniečiams ir miesto svečiams, kartu su augintiniais (šuniukais) aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį pažįstant Vilniaus senamiesčio kraštovaizdį ir aplankant objektus, kurie siejasi su mūsų keturkojais draugais.  

Auditorija: smalsūs, aktyvūs vilniečiai ir miesto svečiai, turintys keturkojus draugus, kurie mėgsta draugiškus pasivaikščiojimus, atradimus.

Priemonės: patogi avalynė ir apranga; fotografavimo aparatas; gausite vietoje pieštukus ir orientavimosi žemėlapius/ planus.

Aprašymas. Kviečiame imti į rankas Vilniaus žemėlapį ir „pašniukštinėti“ su savo keturkoju draugu. Orientuojantis pagal pažymėtą maršrutą ir pateiktas užuominas, rasite išskirtines vietas bei objektus, kurie siejasi su jus lydinčiais augintiniais. Sužinosite, kuris Vilniaus dobermanas turi virš šimto sekėjų savo socialiniuose tinkluose? Rasite įamžintą užrašą „Žmogus turi teisę rūpintis šunimi iki vieno iš jų gyvenimo pabaigos“?

 

Šis renginys yra 2018 m. Vilniaus miesto savivaldybės Ekologinio švietimo programos finansuojamo projekto „Miestas už mano lango. Domiuosi, kuriu, keičiu“, kurį vykdo Vilniaus mokytojų namai, dalis. Šiuo projektu siekiama per miesto kraštovaizdžio pažinimą stiprinti vilnietiškos tapatybės jausmą, emocinius ryšius su vietove, ugdyti gamtojautą, ekologinę savimonę ir darnaus vystymosi sampratą, skatinti būti sąmoningais ir aktyviais savo miesto tapatumo saugotojais ir kūrėjais.

Tai edukacinių ekskursijų miesto bendruomenei ciklo antroji dalis. Šių ekskursijų metu dalyviai gaus žinių apie Vilniaus kraštovaizdžio raidą, jį formuojančius veiksnius, susipažins su tipiškais ir unikaliais mūsų miesto kraštovaizdžio bruožais, kompleksais, lankytinomis vietomis ir jų išsaugojimo, tvarkymo ir darnaus vystymosi problemomis. Edukacinės veiklos siūlys aktyvius ir turiningus laisvalaikio praleidimo būdus, padedančius aktyviau stebėti savo gyvenamąją aplinką, suprasti, kaip vietovę keičia mūsų gyvenimo būdas, įpročiai. 

Edukacinį renginį organizuoja Vilniaus mokytojų namai ir Lietuvos geografų draugija.

Registracija: https://goo.gl/forms/C7dLMnROedwFYMfr2
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: